NAVIGÁCIA

 • „Nakukli“ sme do Národnej banky Slovenska

  Štvrtok 4.2.2016 nebol pre niektorých našich študentov deň ako každý iný. Prišli do školy ako vždy, ale namiesto triedy ich čakal autobus smerujúci do Bratislavy. Keďže sa nám podarilo prísť trošku skôr, využili sme čas na prehliadku malej výstavy z histórie rozhlasu v budove Slovenského rozhlasu. V Národnej banke Slovenska mali pre nás pripravenú prednášku týkajúcu sa finančnej gramotnosti, tú sme si hneď aj overovali v praxi pomocou simulovaného výpisu z účtu, ktorý sme dostali. A naozaj, zistiť z neho požadované údaje veru nebolo vždy ľahké. Praktické vedomosti o účtoch a úveroch boli obohatené o rôzne zaujímavosti. Dozvedeli sme sa napríklad, že bezhotovostne platia častejšie muži, že Slovák je v priemere zadĺžený cca 5 tis. eur, kým taký Luxemburčan vyše 90 tis. eur, najčastejšie mená žiadateľov o úver sú Peter a Jana a veľmi nás pobavili najčastejšie používané heslá pre elektronické bankovníctvo, okrem iného aj v štýle slovan, matrix, neviem. V rámci prednášky sme absolvovali niekoľko online kvízov s využitím mobilov a najšikovnejší z nás boli aj ocenení. Navštívili sme aj interaktívnu výstavu Od slovenskej koruny k euru. Je to stála výstava NBS, ktorá žiakom a študentom odpovie na otázky: prečo sa európske štáty integrovali do Európskej únie a eurozóny?, ako vznikajú a končia mince?, ako vznikajú a končia bankovky?, prečo potrebujeme poznať ochranné prvky bankoviek?. Ako bonus sme mali možnosť preveriť svoje svaly a skúsiť si vyraziť mincu.

                                                 

 • VIII. ročník ZAV Zvolen

  VIII. ročník súťaže v spracovaní textov na PC ZAV ZVOLEN 2016 sa konal 27. - 28. januára 2016 na SOŠ HS a O vo Zvolene. Školu vzorne reprezentovali dve žiačky druhého ročníka Klára Kaničárová a Kristína Peťovská, za čo im patrí naša vďaka. Celkovo súťažilo 35 žiakov. Svoju rýchlosť v písaní na počítači mali možnosť si zmerať v troch častiach.

  Bodovaný tréning mal neskutočne prísne kritérium hodnotenia, každá chyba bola penalizovaná 100 trestnými bodmi. Klára sa umiestnila na prekrásnom 8. mieste, pred ňou boli už iba žiaci 3. a 4. ročníka. Jej priemerná rýchlosť bola 351,2 čistých úderov za    minútu. Kristínka so svojou priemernou rýchlosťou 315,3 čistých úderov obsadila krásne 13. miesto.

  V ďalšej časti žiaci súťažili v odpise textu z obrazovky. V tejto časti sa Klára umiestnila na 11. mieste, písala rýchlosťou 327,3 čistých úderov za minútu a Kristínke patrilo 16. miesto za jej rýchlosť písania 314,4 čistých úderov za minútu.

  Tretia časť bola zameraná na rýchlosť písania vo worde, teda odpis textu z papierovej predlohy. Ako sa naše dievčatá umiestnili v tejto časti? Klárike patrilo 15. miesto a Kristínke 22. miesto.

  Obom srdečne blahoželáme.

  V programe ZAV sú obe jednotky na Slovensku. Veríme, že ich rýchlosť bude stúpať.

     

 • 2. Kontraktačný deň cvičných firiem

  27. 1. 2016

  Dňa 26. 01. 2016 sa žiaci Terézia Hužovičová, Alexandra Mrázková, Lucia Jurčová a Kristína Froncová z 3.B triedy zúčastnili 2. Kontraktačného dňa cvičných firiem v Seredi. Reprezentovali cvičnú firmu OA Autoservis, s. r. o. ale aj našu školu. Domov si priniesli nielen diplom za účasť spolu s vecnou odmenu vo forme kancelárskych potrieb,  ktoré využijú v cvičnej firme,  ale aj bohaté skúsenosti a zážitky. Tejto výborne zorganizovanej akcie sa zúčastnili aj ďalšie cvičné firmy ako Old City Bike, s. r. o., Protect Yourself s. r. o.,  Slov-Ken, s. r. o., Life Beauty, s. r. o., KOMPAS, s. r. o., Space Edge, s. r. o., Winner´s Sport, Fit & Coffe, Čajkrovinky, Anti-S, s. r. o. z Bratislavy, Šale, Levíc a Serede. Doporučujem si prezrieť fotoalbum z uvedeného dňa: http://oasered.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=157#gallery/157

   

   

 • Anketa v našej škole

  O tom, aký vzťah majú naši študenti k svojim učiteľom,si môžete prečítať tu:

  http://hlohovec.dnes24.sk/studenti-a-studentky-rozhodli-toto-su-najoblubenejsi-ucitelia-obchodnej-akademie-v-hlohovci-226359

 • Olympiáda z anglického jazyka

  Každý rok sa naše "jazykové talenty" stretávajú, aby bližšie spoznali spolužiakov z iných tried a ročníkov a zároveň súťažili o najlepšieho z najlepších angličtinárov na škole. V písomnej časti si preveria svoje vedomosti z gramatiky, slovnej zásoby, čítania a posluchu s porozumením a v ústnej časti si "zaspíkujú", ale najmä využijú svoju nápaditosť,tvorivosť a duchaplnosť pri tvorbe vlastných príbehov a pri hraní situačnej úlohy. A o zábavu nikdy nie je núdza, pretože i napriek napätiu z konkurencie je atmosféra vždy príjemná a "speakery" sa vzájomne podnecujú k lepším výkonom. 

  Súťaží sa v dvoch kategóriách a v tomto školskom roku sa v 2A kategórii prebojovali z piatich zúčastnených do najúspešnejšej trojice: Alexandra Kolenová (2.B), Andrea Vlčková (1.A) a Kristína Dedová (2.A), ktorá vyhrala 1. miesto. 

  V kategórii 2B, v ktorej hviezdilo až 10 študentov 3. a 4. ročníka nakoniec s veľmi tesnými rozdielmi vyhrali: Eduard Kamendy (4.B), Lucia Mečírová (3.A) a titul "naj z naj" získala Lucia Oravcová (4.A).

  Všetkým zúčastneným študentom (okrem výhercov i Adriane Mateašíkovej, Kristíne Vachanovej, Adriane Kissovej, Terézii Hužovičovej, Patrikovi Kolenovi, Denisovi Sedláčekovi, Zuzane Prosnanovej, Marekovi Šugrovi a Lenke Pagáčovej) gratulujeme ku úspešne prežitému dňu a veríme, že novozískané skúsenosti ich budú motivovať k ďalšej trpezlivej práci na zlepšovaní ich komunikačných zručnosťi v angličtine. 

 • IT FITNESS test

  Do kampane Európskej komisie pre digitálnu zamestnanosť realizovanej IT Asociáciou Slovenska s názvom „eSkills for Jobs“ sa zapojili naši študenti na hodinách informatiky a ECDL riešením  testu IT zručností – IT FITNESS TEST.   Zámerom on-line testovania je zistiť úroveň základných IT zručností a schopnosti  ich efektívneho využitia pri štúdiu, v práci i v každodennom živote. Ide o mnohostranné partnerstvo v rámci EÚ, ktoré pomáha riešiť nedostatok európskych občanov disponujúcich odbornými zručnosťami z oblasti IKT, ako aj využívanie potenciálu IKT pre zvýšenie zamestnanosti. Najlepšiu  úroveň IT znalostí a zručností preukázal  Peter Kúdela z 2. A triedy.

 • Beseda s Lacom Keratom

  V pondelok 14. decembra zavítal na našu školu spisovateľ, režisér, dramaturg a herec Laco Kerata. Autor je súčasťou projektu "Živý bič", ktorého cieľom je šíriť súčasnú literatúru na stredných školách. Stretnutia sa zúčastnili žiaci II. A, III. A. III. B a IV. A. V úlohe moderátora sa predstavil vyučujúci slovenského jazyka PhDr. S. Kamenčík. Okrem nahliadnutia do autorovho umeleckého života sme mali možnosť vypočuť si aj úryvky z jeho prozaickej tvorby v autorskom podaní. Celé podujatie sa nieslo v príjemnej a usmievavej atmosfére. Veríme, že slová autora oslovili najmä žiakov, ktorí majú blízky vzťah k umeleckej literatúre.

 • Olympiáda zo SJL

  Dňa 10. 12. 2015 sa uskutočnilo školské kolo olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. Zúčastnilo sa ho 13 žiakov, z toho: 4 žiaci v kategórii B (1. a 2. ročník) a 9 žiakov v kategórii A (3. a 4. ročník). Súťaž obsahovala 3 časti: čítanie s porozumením, vytváranie/transformácia textu a diskusný príspevok. Veríme, že všetci súťažiaci vydali zo seba to najlepšie a zúročili svoju šikovnosť a vedomosti. Víťazi oboch kategórií, ktorí budú vyhlásení 22. decembra na vianočnej akadémii OA Hlohovec sa môžu tešiť nielen na vecné ceny, ale aj na postup do krajského kola.

 • Mikuláš pre seniorov

  7. decembra zavítal Mikuláš do priestorov Zariadenia pre seniorov Harmonia v Hlohovci. Na úlohu Mikuláša a jeho pomocníkov sa tento rok podujali študenti našej školy z triedy IV. B. Žiaci si pripravili pre starších spoluobčanov nášho mesta úprimné vianočné želania, zaspievali známe vianočné piesne (za sprievodu gitary PhDr. S. Kamenčíka) a odovzdali im balíček s mikulášskym prekvapením. Mikuláš s pomocníkmi postupne navštívil dve budovy ZPS Harmonia - na Hollého a na Podzámskej ulici. V týchto dňoch si treba uvedomiť, že kúzlo Vianoc nespočíva v hmotných darčekoch, ale najmä v blízkosti druhého človeka. Preto veríme, že toto stretnutie s Mikulášom bolo obohacujúce pre všetkých zúčastnených. (foto: B. Borovková)

 • Reportáž z Dňa otvorených dverí

  Pútavú reportáž z nášho vydareného Dňa otvorených dverí si môžete pozrieť tu:

  http://www.hcregion.sk/hcregion.php?docid=159&adr=201511_49_dod_obchodna

  Pre tých, ktorý náš DOD nestihli a majú záujem o štúdium na našej škole , sú naše dvere otvorené stále. Tešíme sa na záujemcov o štúdium v novom školskom roku!

   

 • Blahoželáme €uro Team-u !

  Členky €uro Teamu z 2.A triedy postúpili do 2. kola súťaže Generácia €uro. V 1. kole, ktorým bol kvíz s mnohými náročnými otázkami z menovej oblasti si poradili na úžasných 93 %. Držíme im palce do 2.kola, ktorým je hospodárska a ekonomická analýza, v rámci ktorej je potrebné pokúsiť sa predpovedať, či Rada guvernérov ECB rozhodne o znížení alebo zvýšení úrokovej sadzby v eurozóne, resp. či ju ponechá na nezmenenej úrovni.  

  Súťaž Generácia €uro pre študentov stredných škôl v krajinách eurozóny organizuje Európska centrálna banka (ECB) spolu s národnými centrálnymi bankami.Je to súťaž o menovej politike organizovaná na národnej úrovni vo viacerých krajinách eurozóny. Môžu sa na nej zúčastniť všetci študenti stredných škôl vo veku 16 až 20 rokov. 

 • Debata s Richardom Sulíkom

  V decembri sme hneď v prvý deň privítali v útulných priestoroch našej školy ako hosťa - europoslanca p. Richarda Sulíka. Druháci mali možnosť vypočuť si, ako to funguje v Európskom parlamente a položiť p. poslancovi svoje zvedavé otázky. Najdiskutovanejšími témami boli samozrejme najmä aktuálne otázky týkajúce sa utečencov, terorizmu, budúcnosti EÚ. O tej majú možnosť študenti písať aj v rámci esejí na tému Ako bude vyzerať EÚ v roku 2026 v rozsahu do 10 000 znakov s medzerami. Tie môžu do 15.2.2016 zaslať na esejoeu@strana-sas.sk a majú možnosť vyhrať návštevu Európskeho parlamentu.

 • Finančná gramotnosť

  Dňa 25.11. 2015 mali žiaci 3. B triedy možnosť privítať na pôde našej školy deviatakov z 3. ZŠ. V rámci predmetu Manažment osobných financií, na ktorom pracujú v e-learningovom programe Poznaj svoje peniaze, si pre nich pripravili otvorenú hodinu venovanú finančnej gramotnosti. Ako správni hostitelia museli premyslieť celý jedálny lístok, pripraviť sa a namiešať tie správne ingrediencie. Hosťom sme ponúkli ako predjedlo prednášku s podtitulom Výdavky pod kontrolou venovanú témam spojeným s pojmami úver, úrok, nakupovanie na internete, práva spotrebiteľa, študentské účty ... Polievka všetkým chutila – s testom obsahujúcim rôzne otázky o peniazoch si deviataci hravo poradili. Hlavné jedlo malo štyri chody, čakali ich rôzne hravé či vážnejšie úlohy. Niektorým sa darilo lepšie, iným horšie. Všetky chody však každý z našich hostí zvládol  a odchádzali od nás veríme, že aspoň o niečo múdrejší. Tieto vedomosti sa zídu v živote každému z nás, každý z nás musí vedieť hospodáriť s peniazmi,  finančná gramotnosť je veľmi aktuálnou a užitočnou témou.


 • Volejbalisti neobhájili 1. miesto

  S veľkými nádejami na obhajobu 1. miesta v okresnom kole volejbalu sa 23. 11. stretli chlapci na SOŠ technickej v Hlohovci. Po vylosovaní súperov a ocitnutí sa v ťažšej skupine suverénne vyhrali nad SOŠ Nerudova 25:5 a 25:14. Vyrovnaný zápas predviedli aj s GIK 18: 25 a 21.25. A hoci so SOŠ technickou vyhrali presvedčivo 25:15 a 25:18 smolné 2 body nás delili od lepšieho umiestnenia. V konečnom sumáre sme dočiahli na bronzovú priečku. Čaká nás ešte basketbal a samozrejme hádzaná, tak nám držte palce.  https://oahlohovec.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=58

   

 • Imatrikulácie 2015

  Imatrikulácie prvého ročníka sa uskutočnili 16. novembra v priestoroch našej školy. O celý program tohto dopoludnia sa postarali žiaci III. A triedy, ktorí si zvolili tému FARMA. Po zábavnej scénke tretiakov nasledovalo prvácke hudobné vystúpenie. Aby si prváci zaslúžili imatrikulačný list, museli sa popasovať s rôznymi "farmárskymi" úlohami, ktoré úspešne zvládli. Pri súťažení a zábave však nesmieme zabúdať na to, že imatrikulácie sú odkazom na Deň študentstva a predovšetkým na Deň boja za slobodu a demokraciu, ktorý si pripomíname 17. novembra.

 • Strieborné volejbalistky

  O niekoľko dní neskôr 13. 11. nás naše dievčatá reprezentovali v okresnom kole vo volejbale. Po výhre nad SOŠ Nerudova 2:0 a prehre s GIK 2:0 získali striebornú medailu. Napriek kolektívnej výhre sa individuálne presadila s najvyšším počtom získaných bodov (najmä z podania) Veronika Šantavá. 

  Gratulujeme a tešíme sa na ďalšie športové úspechy.

 • Strieborní futsalisti

  Dňa 10. 11. naši chlapci reprezentovali školu v okresnom kole vo futsale. V nervy drásajúcom finále s GIK sa podarilo Robovi Krajčovičovi vyrovnať, a tak zápas v riadnom hracom čase skončil nerozhodne 1:1. Pred koncom predĺženia sme inkasovali gól a z hry vabank vyšlo úspešnejšie GIK.  Zápas skončil v ich prospech 3:1.  

  Gratulujeme a prajeme, aby ste nabudúce všetky tie pekné šance premenili na víťazné góly.   

   

 • 18. Medzinárodný veľtrh cvičných firiem

  V dňoch 04. až 06. 11. 2015 sa žiaci  IV. A triedy zúčastnili 18. MVCF v Bratislave. Stánok cvičnej firmy All for pets, s. r. o. budil počas veľtrhu záujem malých detí aj dospelých  návštevníkov, čoho dôkazom je aj cena udelená Slovenským pedagogickým nakladateľstvom.Okrem ocenenia žiaci získali skúsenosti z nadväzovania obchodných vzťahov a overili si teóriu v praxi.

 • Deň otvorených dverí

  Dňa 11.novembra 2015 (streda) otvárame dvere našej školy nielen  pre deviatakov, ich rodičov,ale aj pre širokú verejnosť s cieľom  predstaviť našu školu.  Návštevníkov čaká bohatý program - na Business Street sa môžete presvedčiť o šikovnosti a podnikavosti našich študentov, otestovať sa vo finančnej gramotnosti, oboznámiť sa s bohatou činnosťou a úspechmi školy v rôznych oblastiach... Všetci ste srdečne  vítaní!

 • Výstava venovaná Ľ. Štúrovi

  Keďže si tento rok pripomíname 200. výročie narodenia Ľudovíta Štúra, aj naši študenti (triedy II. A a II. B) navštívili expozíciu Vlastivedného múzea v Hlohovci, ktorá je venovaná tejto významnej osobnosti slovenských dejín. Návšteva múzea zahŕňala výstavu "Štúrovci v grafike a známkovej tvorbe", zaujímavý výklad o živote a diele Ľ. Štúra s dosahom na hlohovský región a krátky dokument, ktorý netradičným spôsobom mapuje jeho životné cesty. Touto cestou ďakujeme zamestnancom múzea a tešíme sa na ďalšie podnetné návštevy.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Obchodná akadémia, Tehelná 4, Hlohovec
  Tehelná 4, 920 01 Hlohovec
 • Sekretariát: 033/7301640
  Riaditeľka : 033/7320584
  Hospodársky úsek: 033/7320576
  Jedáleň: 033/7301499
  Mail: oahc@zupa-tt.sk
  Web: www.oahlohovec.edupage.sk

Fotogaléria