NAVIGÁCIA

 • X. ŽUPNÁ OLYMPIÁDA - dve zlaté a bronzová

  Jubilejný X. ročník mám priniesol úspechy v podobe obhájenia titulu z minulého roka v hádzanej a postup na Majstrovstvá Slovenska do Prešova. Súperom to chlapci naložili vysokými prehrami (SPS Trnava 21:7 a SOS obchodu a služieb Piešťany  17:4). Darilo sa i atlétom. Dominik Krajinčák zvíťazil v skoku do výšky  výkonom 176 cm.  Lívia Matúšová vo vysokej konkurencii získala bronz v skoku do diaľky  výkonom 479 cm (od prvého miesta ju delili 2 cm). Zuzana Prosnanová mala výborne rozbehnuté semifinále, bohužiaľ, ho pre zranenie nedokončila. Všetkým gratulujeme a postupujúcim držíme palce na Majstrovstvách Slovenska. 

 • Výsledky regionálneho kola olympiády Mladý účtovník 2016

  Dňa 31. 03. 2016 na olympiáde v Bratislave školu reprezentovali žiačky  tretieho ročníka Lucia  Mečírová a Katarína Žemlová.  Olympiády sa zúčastnilo 133 študentov zo 70 škôl. Z toho v Bratislave 41 študentov, prevažovali študenti 4. ročníka stredných škôl. V silnej konkurencii  sa Lucka umiestnila na peknom 5. mieste a Katarína na 18. mieste. Srdečne blahoželáme.

 • Okresné kolo vo futbale

  Napriek tomu, že chlapci skončili na treťom mieste po SOŠT a GIK, bili sa so súpermi urputne.

  Gratulujeme a držíme palce v ďalších športových úspechoch.

 • 20. Veľtrh cvičných firiem, Žiar nad Hronom

  Dňa 07. 04. 2016 sa žiaci III. A  a III. B triedy zúčastnili 20. Veľtrhu cvičných firiem a zároveň 8. ročníka kontraktačných dní v Žiari nad Hronom. Zastupovali cvičné firmy Reprehendo, s. r. o. a OA autoservis, s. r. o. Túto akciu organizovala Súkromná OA, Žiar nad Hronom  v MsKC. Veľtrhu sa zúčastnilo 27 cvičných firiem, organizátori zabezpečili hodnotný kultúrny program a najmä výborné podmienky pre nadviazanie obchodných vzťahov medzi CF. Ing. Gabriela Horecká zo SCCF v Bratislave bola členkou komisie, ktorá hodnotila prítomné cvičné firmy v rôznych kategóriách. Zamestnanci CF Reprehendo, s. r. o. sa umiestnili v súťažnej kategórii o najlepšie logo na 3. mieste. Srdečne blahoželáme.

 • Školské kolo olympiády Mladý účtovník

  Dňa 11. marca 2016 sa uskutočnilo školské kolo olympiády Mladý účtovník. Žiaci 3. ročníka riešili súvislý príklad formou predkontácie účtovného denníka a následne príklad riešili v programe OMEGA. Vyhodnotenie olympiády:

  1. miesto Lucia Mečírová, III. A

  2. miesto Katarína Žemlová, III. B

  3. miesto Patrik Koleno, III. B.

  Lucka a Katka 31. 03. 2016 reprezentovali našu školu na Regionálnom kole olympiády Mladý účtovník v Bratislave. Výsledky zverejní spločnosť KROS, a. s. 13. 04. 2016 na svojej stránke za všetky tri regióny: Bratislava, Žilina a Košice. Pätnásť najlepších žiakov sa 27. 04. zúčastní celoslovenského kola olympiády Mladý účtovník v Žiline. Budeme tam aj my????

 • Opäť v NBS

  Do Národnej banky Slovenska sme so študentkami zapojenými do súťaže Generácia €uro zavítali opäť, aby sme videli päticu najlepších tímov počas prezentácií ich esejí simulujúcich rozhodnutie Rady guvernérov ECB o menovej politike Európskej centrálnej banky. Účelom eseje je predikovať rozhodnutie Rady guvernérov, identifikovať hlavné faktory menového vývoja eurozóny a objasniť ich vplyv na cenovú stabilitu, ktorá je hlavným cieľom Európskej centrálnej banky. Študentom účasť v tejto súťaži rozšíri poznatky z oblasti bankovníctva, menovej politiky, makroekonómie a pomôže im získať aj skvelý všeobecný ekonomický prehľad. Ceny víťazným tímom po prvýkrát odovzdal sám guvernér Národnej banky Slovenska Jozef Makúch. Slovensko sa v počte zapojených študentov pravidelne umiestňuje na prvých troch priečkach v rámci eurozóny.

 • S eTwinningom do sveta

  eTwinning je program Európskej únie zastrešujúci elektronické partnerstvá škôl. Podporuje spoluprácu žiakov a učiteľov v rámci Európy. Do práce na eTwinningových projektoch sa  zapája i Obchodná akadémia v Hlohovci. Študenti mali možnosť podieľať sa na viacerých zaujímavých projektoch,  týkajúcich sa  matematiky, angličtiny, informatiky či odborných ekonomických predmetov. Aj tento školský rok študenti 2.A triedy pod vedením Ing. Pauly Šilhárovej pracujú na projekte Teens and Money. Odmenou za aktívnu prácu a ďalšie vzdelávanie v oblasti aktívneho využívania informačno-komunikačných technológií vo vyučovacom procese bolo pozvanie vyučujúcej na medzinárodný seminár v Rige s témou Aktívne občianstvo. Na seminári boli predstavené zaujímavé  inovatívne metódy učenia a moderné nástroje vyučovania. Výstupom boli vytvorené projekty týkajúce sa Aktívneho občianstva. Nás v budúcom školskom roku čaká spolupráca s partnerskou školou vo Francúzsku na projekte o spoločnostiach angažujúcich sa v problematike trvalo udržateľného rozvoja.

 • Global Money Week 2016

  Global Money Week je celovsvetová iniciatíva, do ktorej sme sa rozhodli zapojiť aj na našej škole. So študentmi 3.B triedy sme na MOF-ku pripravili podujatie v rámci ktorého sme dňa 11.3. mali možnosť privítať na našej škole hostí z radov seniorov a europoslanca pána Štefanca.Študenti vytvorili dvojice so svojimi "staršími novými spolužiakmi" a absolvovali spoločne na tabletoch kvíz o EÚ, otvorili sme pre všetkých študentov Little Free Library - knižnú poličku v podkroví s možnosťou požičať si knihy, prípadne prispieť aj nejakými svojimi a diskutovali sme s naším hosťom pánom Štefancom o rôznych aspektoch týkajúcich sa jeho práce v EP.Viac info tu: https://www.facebook.com/ivanstefanec.eu/posts/645159282289782, http://www.ivanstefanec.sk/gallery-item/obchodna-akademia-hlohovec/   Študentom 3.B ďakujem za pomoc a verím, že sa im toto podujatie páčilo.

   

 • Lyžovačka 2016

   Týždeň pred prázdninami sa naši žiaci zúčastnili lyžiarskeho kurzu, ktorý im bol dopriaty vďaka príspevku na lyžovačku od vlády SR.

  Šesť dní sme strávili  v najsevernejšej obci Slovenska Oravskej Polhore , na Chate Slaná Voda, v prekrásnom prostredí Oravy. Privítal nás veľmi milý majiteľ chaty, ktorý sa spolu so svojimi zamestnancami o nás staral a veľmi nám spríjemnil pobyt. Ďakujeme im za ústretovosť, ochotu a ich milé a príjemné vystupovanie.

  Žiakov sme rozdelili do troch skupín podľa výkonnosti. Tí, ktorí doteraz nelyžovali, absolvovali základy lyžovania a na svahu boli veľmi vytrvalí. Snehové podmienky nám vyšli, lyžovali sme v dvoch strediskách, kde nás vozili.

  V posledný výcvikový deň sa uskutočnili preteky v slalome. Súťažilo sa v dvoch kategóriách, prvú kategóriu tvorilo prvé a druhé družstvo a druhú kategóriu tretie družstvo.

  Výsledky slalomu:

  1. kategória

      1. miesto  Klára Krajinčáková

      2. miesto  Matúš Kozakovič

      3. miesto  Alexandra Molnárová

   

  2. kategória

      1. miesto  Natália Lesayová

      2. miesto  Lívia Matúšová

      3. miesto  Henrieta Gašparová

   

  Lyžiarskym skokanom bola Lívia Matúšová, najvytrvalejšími lyžiarmi Sabina Vencelová, Alexandra Molnárová, Simona Krivdová, Dominika Gubalová. Najvtipnejší lyžiar, teda lyžiar, ktorý nás najviac pobavil na svahu bol Sándor Csente.

              Okrem slalomu sa posledný večer uskutočnilo vyhodnotenie LVK, kde boli odmenení vyššie uvedení žiaci.

  Chcela by som sa poďakovať inštruktorom, ktorí sa snažili svoje skúsenosti odovzdať žiakom a tak isto sa chcem poďakovať žiakom za bezproblémový priebeh LVK a hlavne bez nich by ten kurz nebol taký, aký bol. Proste úžasný. Ešte raz ďakujem a verím, že lyžovanie vás trošku chytilo a budete sa mu venovať aj v budúcnosti. Určite ste si so sebou odniesli  nezabudnuteľné zážitky.

  Mgr. Miroslava Šmičková

   

   

   

   

   

   

 • Športové úspechy...

  Naša škola žije nielen odbornými prednáškami, besedami a exkurziami, ale aj športom. Priebeh novoročného turnaja si môžete vychutnať vo fotogalérii. Víťazom sa stal Dominik Krajinčák, pred Matejom Hargašom na druhom a Dávidom Pánisom na treťom mieste.

  V okresnom kole basketbalu naše dievčatá zdolali odveké rivalky z GIK a skončili prvé. Chlapci skončili druhí. Tešíme sa s vami...

 • Krajské kolo súťaže žiakov SŠ v spracovaní informácií na počítači

  Dnes, 11. 02. 2016 sa po tretíkrát stala organizátorkou krajského kola súťaže SIP OA Senica. Žiaci zastupovali 7 stredných škôl, súťažilo celkovo 28 žiakov v troch disciplínach. Našu školu reprezentovali opäť nádejné talenty druháčky Klára Kaničárová, Kristína Peťovská a Soňa Žigmundová, žiačka 3. ročníka - tieto dievčatá súťažili v písaní na počítači. V druhej súťažnej disciplíne Úprava textu na počítači nás reprezentovala iba jedna žiačka, opäť druháčka - Lenka Jančovičová. Najväčší úspech dosiahla práve Lenka Jančovičová, ktorá bola víťazkou v tejto disciplíne. 

  Dievčatám ďakujeme za reprezentáciu a veríme, že budú na sebe naďalej pracovať a rozvíjať svoj talent. Veď o rok je súťaž opäť!

 • „Nakukli“ sme do Národnej banky Slovenska

  Štvrtok 4.2.2016 nebol pre niektorých našich študentov deň ako každý iný. Prišli do školy ako vždy, ale namiesto triedy ich čakal autobus smerujúci do Bratislavy. Keďže sa nám podarilo prísť trošku skôr, využili sme čas na prehliadku malej výstavy z histórie rozhlasu v budove Slovenského rozhlasu. V Národnej banke Slovenska mali pre nás pripravenú prednášku týkajúcu sa finančnej gramotnosti, tú sme si hneď aj overovali v praxi pomocou simulovaného výpisu z účtu, ktorý sme dostali. A naozaj, zistiť z neho požadované údaje veru nebolo vždy ľahké. Praktické vedomosti o účtoch a úveroch boli obohatené o rôzne zaujímavosti. Dozvedeli sme sa napríklad, že bezhotovostne platia častejšie muži, že Slovák je v priemere zadĺžený cca 5 tis. eur, kým taký Luxemburčan vyše 90 tis. eur, najčastejšie mená žiadateľov o úver sú Peter a Jana a veľmi nás pobavili najčastejšie používané heslá pre elektronické bankovníctvo, okrem iného aj v štýle slovan, matrix, neviem. V rámci prednášky sme absolvovali niekoľko online kvízov s využitím mobilov a najšikovnejší z nás boli aj ocenení. Navštívili sme aj interaktívnu výstavu Od slovenskej koruny k euru. Je to stála výstava NBS, ktorá žiakom a študentom odpovie na otázky: prečo sa európske štáty integrovali do Európskej únie a eurozóny?, ako vznikajú a končia mince?, ako vznikajú a končia bankovky?, prečo potrebujeme poznať ochranné prvky bankoviek?. Ako bonus sme mali možnosť preveriť svoje svaly a skúsiť si vyraziť mincu.

                                                 

 • VIII. ročník ZAV Zvolen

  VIII. ročník súťaže v spracovaní textov na PC ZAV ZVOLEN 2016 sa konal 27. - 28. januára 2016 na SOŠ HS a O vo Zvolene. Školu vzorne reprezentovali dve žiačky druhého ročníka Klára Kaničárová a Kristína Peťovská, za čo im patrí naša vďaka. Celkovo súťažilo 35 žiakov. Svoju rýchlosť v písaní na počítači mali možnosť si zmerať v troch častiach.

  Bodovaný tréning mal neskutočne prísne kritérium hodnotenia, každá chyba bola penalizovaná 100 trestnými bodmi. Klára sa umiestnila na prekrásnom 8. mieste, pred ňou boli už iba žiaci 3. a 4. ročníka. Jej priemerná rýchlosť bola 351,2 čistých úderov za    minútu. Kristínka so svojou priemernou rýchlosťou 315,3 čistých úderov obsadila krásne 13. miesto.

  V ďalšej časti žiaci súťažili v odpise textu z obrazovky. V tejto časti sa Klára umiestnila na 11. mieste, písala rýchlosťou 327,3 čistých úderov za minútu a Kristínke patrilo 16. miesto za jej rýchlosť písania 314,4 čistých úderov za minútu.

  Tretia časť bola zameraná na rýchlosť písania vo worde, teda odpis textu z papierovej predlohy. Ako sa naše dievčatá umiestnili v tejto časti? Klárike patrilo 15. miesto a Kristínke 22. miesto.

  Obom srdečne blahoželáme.

  V programe ZAV sú obe jednotky na Slovensku. Veríme, že ich rýchlosť bude stúpať.

     

 • 2. Kontraktačný deň cvičných firiem

  27. 1. 2016

  Dňa 26. 01. 2016 sa žiaci Terézia Hužovičová, Alexandra Mrázková, Lucia Jurčová a Kristína Froncová z 3.B triedy zúčastnili 2. Kontraktačného dňa cvičných firiem v Seredi. Reprezentovali cvičnú firmu OA Autoservis, s. r. o. ale aj našu školu. Domov si priniesli nielen diplom za účasť spolu s vecnou odmenu vo forme kancelárskych potrieb,  ktoré využijú v cvičnej firme,  ale aj bohaté skúsenosti a zážitky. Tejto výborne zorganizovanej akcie sa zúčastnili aj ďalšie cvičné firmy ako Old City Bike, s. r. o., Protect Yourself s. r. o.,  Slov-Ken, s. r. o., Life Beauty, s. r. o., KOMPAS, s. r. o., Space Edge, s. r. o., Winner´s Sport, Fit & Coffe, Čajkrovinky, Anti-S, s. r. o. z Bratislavy, Šale, Levíc a Serede. Doporučujem si prezrieť fotoalbum z uvedeného dňa: http://oasered.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=157#gallery/157

   

   

 • Anketa v našej škole

  O tom, aký vzťah majú naši študenti k svojim učiteľom,si môžete prečítať tu:

  http://hlohovec.dnes24.sk/studenti-a-studentky-rozhodli-toto-su-najoblubenejsi-ucitelia-obchodnej-akademie-v-hlohovci-226359

 • Olympiáda z anglického jazyka

  Každý rok sa naše "jazykové talenty" stretávajú, aby bližšie spoznali spolužiakov z iných tried a ročníkov a zároveň súťažili o najlepšieho z najlepších angličtinárov na škole. V písomnej časti si preveria svoje vedomosti z gramatiky, slovnej zásoby, čítania a posluchu s porozumením a v ústnej časti si "zaspíkujú", ale najmä využijú svoju nápaditosť,tvorivosť a duchaplnosť pri tvorbe vlastných príbehov a pri hraní situačnej úlohy. A o zábavu nikdy nie je núdza, pretože i napriek napätiu z konkurencie je atmosféra vždy príjemná a "speakery" sa vzájomne podnecujú k lepším výkonom. 

  Súťaží sa v dvoch kategóriách a v tomto školskom roku sa v 2A kategórii prebojovali z piatich zúčastnených do najúspešnejšej trojice: Alexandra Kolenová (2.B), Andrea Vlčková (1.A) a Kristína Dedová (2.A), ktorá vyhrala 1. miesto. 

  V kategórii 2B, v ktorej hviezdilo až 10 študentov 3. a 4. ročníka nakoniec s veľmi tesnými rozdielmi vyhrali: Eduard Kamendy (4.B), Lucia Mečírová (3.A) a titul "naj z naj" získala Lucia Oravcová (4.A).

  Všetkým zúčastneným študentom (okrem výhercov i Adriane Mateašíkovej, Kristíne Vachanovej, Adriane Kissovej, Terézii Hužovičovej, Patrikovi Kolenovi, Denisovi Sedláčekovi, Zuzane Prosnanovej, Marekovi Šugrovi a Lenke Pagáčovej) gratulujeme ku úspešne prežitému dňu a veríme, že novozískané skúsenosti ich budú motivovať k ďalšej trpezlivej práci na zlepšovaní ich komunikačných zručnosťi v angličtine. 

 • IT FITNESS test

  Do kampane Európskej komisie pre digitálnu zamestnanosť realizovanej IT Asociáciou Slovenska s názvom „eSkills for Jobs“ sa zapojili naši študenti na hodinách informatiky a ECDL riešením  testu IT zručností – IT FITNESS TEST.   Zámerom on-line testovania je zistiť úroveň základných IT zručností a schopnosti  ich efektívneho využitia pri štúdiu, v práci i v každodennom živote. Ide o mnohostranné partnerstvo v rámci EÚ, ktoré pomáha riešiť nedostatok európskych občanov disponujúcich odbornými zručnosťami z oblasti IKT, ako aj využívanie potenciálu IKT pre zvýšenie zamestnanosti. Najlepšiu  úroveň IT znalostí a zručností preukázal  Peter Kúdela z 2. A triedy.

 • Beseda s Lacom Keratom

  V pondelok 14. decembra zavítal na našu školu spisovateľ, režisér, dramaturg a herec Laco Kerata. Autor je súčasťou projektu "Živý bič", ktorého cieľom je šíriť súčasnú literatúru na stredných školách. Stretnutia sa zúčastnili žiaci II. A, III. A. III. B a IV. A. V úlohe moderátora sa predstavil vyučujúci slovenského jazyka PhDr. S. Kamenčík. Okrem nahliadnutia do autorovho umeleckého života sme mali možnosť vypočuť si aj úryvky z jeho prozaickej tvorby v autorskom podaní. Celé podujatie sa nieslo v príjemnej a usmievavej atmosfére. Veríme, že slová autora oslovili najmä žiakov, ktorí majú blízky vzťah k umeleckej literatúre.

 • Olympiáda zo SJL

  Dňa 10. 12. 2015 sa uskutočnilo školské kolo olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. Zúčastnilo sa ho 13 žiakov, z toho: 4 žiaci v kategórii B (1. a 2. ročník) a 9 žiakov v kategórii A (3. a 4. ročník). Súťaž obsahovala 3 časti: čítanie s porozumením, vytváranie/transformácia textu a diskusný príspevok. Veríme, že všetci súťažiaci vydali zo seba to najlepšie a zúročili svoju šikovnosť a vedomosti. Víťazi oboch kategórií, ktorí budú vyhlásení 22. decembra na vianočnej akadémii OA Hlohovec sa môžu tešiť nielen na vecné ceny, ale aj na postup do krajského kola.

 • Mikuláš pre seniorov

  7. decembra zavítal Mikuláš do priestorov Zariadenia pre seniorov Harmonia v Hlohovci. Na úlohu Mikuláša a jeho pomocníkov sa tento rok podujali študenti našej školy z triedy IV. B. Žiaci si pripravili pre starších spoluobčanov nášho mesta úprimné vianočné želania, zaspievali známe vianočné piesne (za sprievodu gitary PhDr. S. Kamenčíka) a odovzdali im balíček s mikulášskym prekvapením. Mikuláš s pomocníkmi postupne navštívil dve budovy ZPS Harmonia - na Hollého a na Podzámskej ulici. V týchto dňoch si treba uvedomiť, že kúzlo Vianoc nespočíva v hmotných darčekoch, ale najmä v blízkosti druhého človeka. Preto veríme, že toto stretnutie s Mikulášom bolo obohacujúce pre všetkých zúčastnených. (foto: B. Borovková)

strana:

Novinky

Kontakt

 • Obchodná akadémia, Tehelná 4, Hlohovec
  Tehelná 4, 920 01 Hlohovec
 • Sekretariát: 033/7301640
  Riaditeľka : 033/7320584
  Hospodársky úsek: 033/7320576
  Jedáleň: 033/7301499
  Mail: oahc@zupa-tt.sk
  Web: www.oahlohovec.edupage.sk

Fotogaléria