Kontakt Mapa Vedenie školy Učitelia Uznané kredity Neped. zamestnanci Triedy Žiaci Štatistika

 • V Budapešti znela aj slovenská hymna!

  Pozvanie od maďarských priateľov zúčastniť sa medzinárodnej súťaže v písaní na počítači BUDAPEST TEXT 2014 dostali iba dve školy zo Slovenska: Obchodná akadémia Hlohovec (Mgr. Iveta Moravcová, učiteľka ADK a žiaci Branislav a Daniel Beňovičovci) a S0Š obchodu a služieb Zvolen (Ing. Janka Borgulová, učiteľka ADK a žiačka Karin Szabó).

  02. 07. 2014 sa zišli hostia a súťažiaci z Rakúska, Belgicka, Českej republiky, Nemecka, Talianska, Slovenska a samozrejme Maďarska. Priamo v hlavnom meste sme prežili krásne 4 dni. Súťaž sa konala 3. júla 2014 naše dvojičky Branislav a Daniel Beňovičovci písali na počítači opäť neuveriteľne rýchlo. Hoci bola penalizácia za chybu veľmi vysoká (každá neopravená chyba stála súťažiacich 100 trestných bodov) chalani podali opäť nádherný výkon (výsledky Ergebnisliste_BudapesText_2014.pdf). Počas slávnostného vyhlásenia výsledkov, ktoré bolo 4. júla,  sme zažili nádherný, neopísateľný pocit, ktorý poznajú napríklad športovci stojaci na stupni víťazov. Stál na ňom Braňo a pri jeho oceňovaní znela slovenská hymna. Priznám sa, že sme mali po tele zimomriavky a do očí sa nám tisli slzy radosti... (Foto https://plus.google.com/photos/115219750318306253533/albums/6034883254959083505?authkey=CMzYrrOuoO2M4QE) Branislav sa umiestnil na 2. mieste, Daniel na 6. mieste... Družstvo Slovenskej republiky stálo taktiež na stupni víťazov, skončilo na 2. mieste.

  Domov sme sa vrátili 5. júla plný zážitkov, emócií a chuti ďalej pracovať a zdokonaľovať sa.

 • Každý z nás je spotrebiteľ. Poznáme svoje práva?

                                                

                            

   Dňa 19.6. 2014 k nám zavítala návšteva z Ministerstva hospodárstva SR  a pracovníčky Európskeho spotrebiteľského centra v SR nás vo svojom seminári oboznámili s právami spotrebiteľa a ich právnou úpravou, kedy dochádza k porušovaniu práv spotrebiteľa, s postupom vybavovania reklamácie, s tým ako bezpečne nakupovať cez internet a na koho sa obrátiť v prípade problémov. Prednášky sa zúčastnili žiaci 3.A, 3.B a 2. B triedy. Odnášali si perá,frisbee taniere, letáky a mnohí aj USB kľúče, ktoré mohli získať za správnu odpoveď v záverečnom kvíze a užitočné vedomosti, ktoré sa im zídu aj v každodennom živote. ​

 • V písaní na PC súťažili druháci z celého Slovenska

  3. júna 2014 v Obchodnej akadémii Hlohovec súťažili žiaci 2. ročníka SŠ v písaní na počítači. Zišli sa skutočne z celého Slovenska. Súťažilo 39 žiakov z 19 stredných škôl (z Prešova, Michaloviec, Považskej Bystrice, Zvolena, Žiliny, Dubnice nad Váhom, ale i z juhu Slovenska - z Veľkého Medera, zo Zlatých Moraviec...)

  Primátor mesta Hlohovec - Peter Dvoran, ale i poslanec TTSK a člen rady školy pri OA Hlohovec Ing. Milan Domaracký prišli osobne pozdraviť súťažiach a ich pedagógov.

  Kto bol najlepší? Absolútnou víťazkou v oboch odpisoch sa stala Dorota Jusková zo SOŠ obchodu a služieb z Prešova (foto víťazov) V oboch odpisoch písala rýchlejšie, ako 400 čistých úderov za minútu, čo je na žiačku druhého ročníka obdivuhodný výkon (viac nájdete v priložených výsledkových listinách oboch odpisov).Vysledky_cviceny_text(1).pdf Vysledky_necviceny_text_.pdf

  OA Hlohovec reprezentovali žiaci:  Nina Kelemenová, Sabína Kunáková a Marek Šugra. Síce sa neumiestnili na prvých miestach, napriek tomu však môžu byť so svojimi výkonmi spokojní. Ich rýchlosť im môžu závidieť viacerí žiaci...

 • Výsledky Študentských volieb do Európskeho parlamentu

  V stredu 14. mája 2014 sa na našej škole uškutočnili Študentské voľby do Európskeho parlamentu v rámci projektu realizovaného Inštitútom pre verejné otázky. Volilo u nás 62 zo 136 oprávnených voličov, čo je volebná účasť 45,59 %. Na celom Slovensku sa hlasovalo na 62 školách, hlasovalo 45,75 % z 13 498 oprávnených voličov. Naša volebná účasť teda takmer presne zodpovedá celoslovenskému priemeru. Neplatný bol jediný hlasovací volebný lístok na ktorom nebola zvolená žiadna politická strana. 

  13 poslancov Európskeho parlamentu by u nás tvorili kadidáti 7 strán, ktoré získali viac ako 5 % platných hlasov:

  NOVA  18,03 % hlasov
  SMER   13,11 % hlasov
  7 Statočných     9,83 % hlasov
  Komunistická strana Slovenska     9,83 % hlasov
  Obyčajní ľudia           8,20 % hlasov
  Sloboda a solidarita          8,20 % hlasov
  Strana maďarskej komunity        6,56 % hlasov

                                                                 

   V rámci celoslovenských výsledkov získali viac ako 5 % hlasov tieto strany:

  Smer 11,55 % - 3 europoslanci: Maroš Šefčovič, Monika Flašíková Beňová, Katarína Neveďalová

  Ľudová strana Naše Slovensko 10,83 % - 3 europoslanci:Martin Kotleba, Vladimír Hagara, Ivan Bielik

  Obyčajní ľudia 8,75 % - 2 europoslanci: Jozef Viskupič, Branislav Škripek

  Sloboda a solidarita 6,74 % - 2 europoslanci: Richard Sulík, Lucia Nicholsonová

  Kresťanskodemokratické hnutie 6,25 % - 2 europoslanci: Anna Záborská, Miroslav Mikolášik

  Strana moderného Slovenska 6,08 % - 1 europoslanec: Jozef Golonka

  Najviac preferenčných hlasov u nás získali: 

  1. Monika Flašíková Beňová, SMER

  2. Jozef Kollár, NOVA

  3. Bibiana Trubačová, 7 Statočných

  Celoslovensky najviac preferenčných hlasov nazbierali: Martin Kotleba, Jozef Golonka, Monika Flašíková Beňová. 

  Ďakujeme všetkým našim voličom za účasť a sme zvedaví ako dopadnú skutočné voľby do Európskeho parlamentu už o pár dní. Voliť už budú môcť aj niektorí žiaci našej školy, tentokrát už naozaj, nie iba simulovane. Veríme, že im aj táto "skúška volieb" pomohla pri rozhodovaní. Myslím, že tieto Študentské voľby boli prínosom pre všetkých zúčastnených. Umožnili nám zistiť ako sa volí v tých skutočných, na ktoré už budeme skvelo pripravení. Ďakujem aj členkám volebnej komisie z 1.B triedy za účasť a pomoc. 

                            

   

   

 • POĎ VOLIŤ ! Študentské voľby do Európskeho parlamentu aj na našej škole !

  Nemáš ešte 18 a nie je ti ľahostajné kto bude hájiť záujmy Slovenskej Republiky v Európskom parlamente? My chceme aj tvoj hlas! Študentské voľby do Európskeho parlamentu sa na našej škole uskutočnia v stredu 14. mája počas všetkých prestávok do 14.30 v školskej knižnici. Rozhodnutia prijímané poslancami Európskeho parlamentu majú veľký dosah na každodenný život každého z nás. Prejav svoj názor už teraz! Stačí označiť značkou "X" jednu z kandidujúcich strán na hlasovacom lístku. Môžeš odovzdať aj prednostné hlasy najviac 2 kandidátom tebou zvolenej strany zakrúžkovaním ich poradového čísla. Pri rozhodovaní ti môže pomôcť EUVox 2014 na http://eu4.euvox.eu/sk/questionnaire/introductoryQs.php.

  Nezabudni:14. mája školská knižnica čakajú ťa šarmantné členky volebnej komisie a hlasovacie lístky s kandidujúcimi politickými stranami a ich kandidátmi na europoslancov. Zapoj sa aj ty!

 • Prijímacie skúšky

  V dňoch 12. a 15.mája sa v našej škole budú konať prijímacie skúšky do 1.ročníka študijného odboru 6317M obchodná akadémia pre školský rok 2014/2015. Prijímacie skúšky budú záujemcovia z radov deviatakov robiť z jazyka slovenského a matematiky. To, že si zvolili Obchodnú akadémiu v Hlohovci,  je dobrá voľba, už v septembri na nich a na ostatných žiakov školy čaká bohatý a pestrý program.

 • Maturitné skúšky

  Od 19. do 23.mája 2014 budeme držať palce našim štvrtákom, ktorí po úspešnom ukončení štúdia budú skladať ústnu časť maturitnej skúšky. Maturitné vysvedčenia im budú slávnostne odovzdané dňa 26.mája 2014 o 12.00 v Dome kultúry Hlohovec.

 • S projektom COMENIUS v Poľsku

  Po partnerských návštevách v Anglicku a Belgicku sa naši žiaci v sprievode Ing.Lívie Černušákovej a Ing.Jany Fuliérovej v týchto dňoch zúčastňujú pracovnej návštevy v poľskom meste Pila. Od 2.do 6.apríla 2014 sa tam koná ďalšia naplánovaná mobilita - medzinárodné stretnutie reprezentantov partnerských škôl z Anglicka, Belgicka, Poľska, Cypru a Slovenska  venované vplyvu médií na naše názory o rovnoprávnosti v rôznych oblastiach života. Okrem workshopov k tejto tematike budú mať žiaci možnosť spoznať významné poľské mestá Poznaň a Toruň, nadviazať nové medzinárodné priateľstvá a zlepšiť svoje jazykové zručnosti z anglického jazyka, ktorý je pracovným jazykom celého projektu. Všetky výdavky spojené s realizáciou projektu sú hradené z prostriedkov Európskej komisie prostredníctvom Slovenskej akademickej asociácie pre medzinárodnú spoluprácu.

 • Naša škola v Hlohovskej televízii

   

  Skvelú reportáž o našich úspešných študentoch si môžete pozrieť vo vysielaní Hlohovskej televízie z 12.týždňa.

 • Global Money Week aj u nás na škole

  So žiakmi našej školy sme sa v dňoch 13. a 14. marca 2014 zapojili do celosvetovej iniciatívy Global Money Week. A čo sme robili v rámci Svetového týždňa peňazí? Hovorili sme spoločne o peniazoch...

  Z ponúknutých aktivít sme si vybrali "Aktivity pre svoju komunitu", konkrétne zorganizovanie workshopu pre mladších spolužiakov. Tejto úlohy sa zhostili žiaci 3.A triedy, ktorí na hodinách Manažmentu osobných financií pripravili jednotlivé aktivity. Pozvali sme si žiakov 1.A a 1.B ako účastníkov pripraveného Kurzu základnej finančnej gramotnosti. Ako diváci sa zúčastnili aj žiaci 2.B triedy. 

  Na konci dostali účastníci kurzu certifikáty, ktoré však neboli zadarmo. Prvým stupienkom k úspešnému absolvovaniu kurzu bol interaktívny test o eure, v ktorom si overili svoje vedomosti o peniazoch, ktoré nosíme v peňaženke. Milým spestrením bolo priraďovanie exotických mien príslušným krajinám v závere testu. Nasledovala voľba Miss €urová Minca. Prvákov najviac zaujali mince v hodnote 2 €. Prvé priečky obsadili mince zo Slovenska, Nemecka, Francúzska a Talianska. Pobavila aj poučila nás Hra o ochranných prvkoch bankoviek z web stránky Európskej Centrálnej Banky. Na koniec sme si nechali prednášku Ako zabrániť prievanu v peňaženke? Výdavky pod kontrolou. Tú úplne úžasne naštudovala, pripravila a odprezentovala Nikola Dávideková. Naši prváci sa dozvedeli veľa užitočných vecí o úveroch, úrokoch, nakupovaní, právach spotrebiteľa, študentských účtoch. Veľká vďaka patrí všetkým, ktorí toto milé podujatie pripravili, aktívne sa zúčastnili a aj bratom Beňovičovým, ktorí doladili vizuálnu stránku prezentácií, hlasovacích lístkov a certifikátov. Prvákom sa akcia páčila a naučili sa nové veci a pojmy, ktoré určite využijú v bežnom živote.

                                       

 • "Mladý účtovník"
  17. 3. 2014

  Dňa 20. februára sa 9 najlepších účtovníkov z 3. a 4. ročníka zúčastnilo školského kola olympiády "Mladý účtovník". Riešili súvislý príklad formou predkontácií. V programe OMEGA ho následne riešili už len dvaja tretiaci, ktorí sa učia pracovať v tomto programe na hodinách účtovníctva, cvičnej firmy praktikum a v rámci krúžku OMEGA.  Na prvých troch miestacdh sa umiestnili:

  1. miesto Erika Mečírová, III. B

  2. miesto Branislav Beňovič, III. B

  3. miesto Matej Mesároš, IV. B

  Všetkým srdečne blahoželáme. Erike a Brankovi, ktorí našu školu budú 24. 03. 2014 reprezentovať na regionálnom kole olympiády z UCT v Bratislave, držíme palce.

 • Zaujímavá prednáška

  Na veľmi zaujímavej a poučnej prednáške sa dňa 13.marca 2014 zúčastnili žiaci 4.ročníka. Kpt.Mgr.Zita Jakubčáková z Oddelenia komunikácie a prevencie Krajského riaditeľstva PZ v Trnave im priblížila problematiku obchodovania s ľuďmi. Po spoločne zhliadnutom filme a následnej prednáške sa rozprúdila debata, ktorá potvrdila aktuálnosť tejto problematiky ako aj záujem žiakov o ňu.

 • Žiaci Obchodnej akadémie Hlohovec najlepší na Slovensku!

  11. 03. - 12. 03. 2014 sme boli na juhu Slovenska, v oblasti, kde viac počuť maďarský jazyk ako slovenčinu. Cítili sme sa však príjemne. Pani riaditeľka a všetci zamestnanci, ktorí akýmkoľvek spôsobom priložili ruku k zorganizovaniu súťaže pre stredoškolskú mládež, vytvorili veľmi príjemné, priam rodinné prostredie. V Obchodnej akadémii vo Veľkom Mederi sa zišli tí najlepší, najtalentovanejší, najzanietenejší žiaci, ktorí už niekoľko rokov zo svojho voľného času študentského života venujú práci s počítačom. Od nás zo školy do celoslovenského kola 48. ročníka súťaže žiakov stredných škôl v spracovaní informácií napočítači postúpili a reprezentovali nás opäť naše výnimočné dvojičky - Branislav a Daniel Beňovičovci. Chalani súťažili v 1. disciplíne - písanie na počítači. Domov odchádzali nie pyšní, ale hrdí na svoj výkon, ktorý dosiahli vďaka svojej usilovnosti a dlhým hodinám trénovania, písania...

  Tu je ich umiestnenie:

  1. miesto Branislav Beňovič - bravúrny výkon 549,2 čistých úderov za minútu a 2. miesto Daniel Beňovič - výkon 457,2 čistých úderov za minútu.

  Braňo si už stabilizoval svoj výkon nad 500 úderov a Daniel výkon taktiež stabilizoval, ale predovšetkým zlepšil svoju presnosť. Za všetkým je ich snaha, odhodlanie byť nie priemernými, ale byť špičkou vo svojej disciplíne. Obaja chalani sú veľmi skromní a vďační za každú odbornú radu a pomoc.

  Okrem písania sa začali venovať aj Wordprocessingu. Braňo sa v krajskom kole umiestnil na fantastickom 2. mieste, Daniel na 5. mieste. Žiaľ, v 48. ročníku žiaci nemali možnosť pokračovať - v tejto pre Slovenskú republiku mladej súťažnej disciplíne - v celoslovenskom kole. Na Slovensku sa táto disciplína zrodila len pred rokom a žiaľ, hoci sú žiaci odhodlaní venovať sa Profesionálnemu spracovaniu textu, tento rok nemali možnosť svoju zručnosť na celoslovenskom kole preukázať. Veríme, že tak bude v budúcom ročníku.

  Obom chalanom blahoželáme a odkaz pre nich - LEN TAK ĎALEJ - SME NA VÁS HRDÍ :-)

 • Kultúrne poukazy

  V uplynulých dňoch všetci žiaci a učitelia našej školy dostali kultúrne poukazy. Tri zo štyroch poukazov môžu byť použité na ľubovoľné kultúrne podujatie okrem filmového predstavenia (využívame ich napr.pri výchovných koncertoch). Jeden zo štyroch poukazov je možné uplatniť na filmové predstavenie, alebo iné ľubovoľné kultúrne podujatie. Všetky potrebné informácie ohľadom použitia kultúrnych poukazov, ako aj o fungovaní programu Kultúrne poukazy nájdete na  www.kulturnepoukazy.sk

 • Logo, navrhnuté Danielom Beňovičom sa stalo oficiálnym logom Comenius projektu "Equalities".

  Po viacstupňovom hlasovaní v zúčastnených školách v Spojenom kráľovstve, Belgicku, Poľsku, na Cypre a na našej obchodnej akadémii sa výhercom súťaže v silnej konkurencii ostatných návrhov stalo naše logo.

  Daniel, gratulujeme!!!

 • Zamyslenie sa po jarných prázdninách...

   

  Kto sa dnes tešil do školy? Málokedy sa stane, že niekto po takejto otázke zodvihne ruku. A ako len v tej škole vydržať sedem hodín?

  Sme priveľmi pohodlní.  Dnes si ľudia nemôžu dovoliť nevzdelávať sa. Ale ako sa vzdelávať s chuťou a radosťou?

  Tým tajomstvom je silná motivácia.“ Zasa tá motivácia“, povzdychnú si možno niektorí z nás. Čo motivuje našich žiakov? Samozrejme mať úspech. Nemyslím teraz mať dobré známky. Práve známkovanie často  ničí tvorivosť v škole.

  Naša sila je v tom, že nie sme tu ako jednotlivci. Vieme sa rozprávať, pomôcť iným, aby aj oni niečo robili. Učíme sa diskutovať, vypočuť sa navzájom...Tak spolu dokážeme zmeniť aj všedný deň na zaujímavý a plný radosti. Zdokonalia sa i naše medziľudské vzťahy. Aby človek prežíval radosť, je dôležitá potreba uznania. Ako ju vyjadriť? Pochvalou, záujmom o osobu iného. Zaujíma ma, čo chce ten druhý? Čo si myslí? Čo je pre neho dôležité?

  Verím, že každý z nás je naozaj špecifický. Každý má nejaké jedinečné schopnosti. Einstein bol presvedčený, že na svete neexistuje človek, od ktorého by sa nemohol niečo naučiť. Všimnime si, že je to tak. Učme sa navzájom. Prejavme i v škole svoju originalitu. Nezabudnime tiež prejaviť uznanie iným.

  Špecializácia sa dá vždy doučiť. Kľúčové v živote sú však osobnostné charakteristiky. V tom je životný úspech a šťastie. Kto by nechcel byť šťastný?

  AB

 • Hlasovanie o logu projektu Comenius

  Vrámci série medzinárodných  hlasovaní  o logo projektu Comenius sa stretla aj naša školská komisia zástupcov všetkých tried, aby v tajnom hlasovaní vybrala najlepšie logo zo 4 možností (výherné logo z  Belgicka, výherné logo z Poľska, výherné logo z Cypru a výherné logo zo Spojeného kráľovstva). Kedže podľa vopred dohodnutých pravidiel každá krajina hlasovala len o výhercoch z ostatných 4 krajín, ani my sme nemohli do hlasovania zapojiť logo, ktoré vyhralo u nás. Priebeh hlasovania všetky krajiny zdokumentovali aj na videu.

  Ako sa volilo na našej OA, ktoré profesionálne a s ľahkosťou  (samozrejme v angličtine) moderovala  Michaela Štofová (4. A), odrežíroval Dominik Skoumal (3. B) a technicky zabezpečoval Branislav Beňovič (3. B) si môžete pozrieť na https://www.youtube.com/watch?v=dPXeCB8lN2M&feature=youtu.be

  Kto teda vyhral v našej komisii? 

  1. miesto: Cyprus (tesne pre Poľskom)

  Zároveň ďakujeme všetkým členom komisie za zodpovedný prístup k voľbám.

   

   

   

 • Náš projekt COMENIUS má novú stránku

  Jednou z našich úloh v medzinárodnom projekte COMENIUS -  školské partnerstvá, s partnerskými školami v Belgicku, Poľsku, Anglicku a na Cypre, bolo vytvoriť webovú stránku celého projektu. Tejto úlohy sme sa vďaka bratom Beňovičovcom zhostili na výbornú a výsledok ich práce, ako i infomácie o celom projekte si môžete pozrieť na http://www.comenius-equalities.tk/

 • Krajské kolo - SIP
  6. 2. 2014

  Organizáciou krajského kola súťaže žiakov stredných škôl v spracovaní informácií na počítači bola Krajským školským úradom tento rok poverená Obchodná akadémia Senica. Samozrejme, že sa súťaže zúčastnili aj naši žiaci. Dvojičky Branislava a Daniela Beňovičovcov snáď ani netreba predstavovať. Ich mená sa postupne dostali nielen do povedomia našich žiakov, ale i žiakov a učiteľov z celého Slovenska.

  Súťažili v dvoch disciplínach. Výsledky prvej súťažnej disciplíny – písanie na počítači – už vieme. Braňovi sa podarilo prekonať magickú 500! Písal rýchlosťou 506,6 čistých úderov za minútu so 100 %-nou presnosťou. Je to priam bravúrny výkon! Jasné, že sa stal absolútnym víťazom :-). Daniel mal ťažký deň, zobudil chorý. Napriek tomu išiel súťažiť a zabojoval. Nepodarilo sa mu síce písať svojou štandardnou rýchlosťou (včera pri tréningu písal 480 čistých úderov), ale podarilo sa mu umiestniť v prvej trojke najlepších. Obsadil 3. miesto s výkonom 384,8 čistých úderov za minútu.

  Výsledky wordprocessingu zatiaľ nevieme. Budú známe v priebehu jedného týždňa.

  Chalani, blahoželáme...

 • Olympiáda z účtovníctva

  Dňa 21. 02. 2014 sa uskutoční školské kolo olympiády z účtovníctva pre žiakov 3. a 4. ročníka v učebni IVT3. Žiaci predkontujú všeobecný účtovný denník a následne spracujú zadanie súvislého príkladu v programe OMEGA. Záujemcovia sa môžu prihlásiť u Ing. Seewaldovej do 20. 02. 2014. Dvaja najúspešnejší riešitelia budú reprezentovať školu na regionálnom kole olympiády z UCT v Bratislave v marci 2014.

strana: