NAVIGÁCIA

 • ...sa dozviete v elektronickej podobe príručky KYBERŠIKANOVANIE.sk, s ktorou sa môžete zoznámiť vďaka tomu, že mesto Hlohovec sa tento rok opätovne zapojilo do šírenia osvety v oblasti nástrah internetu a moderných technológií a ponúklo nám v tejto oblasti spoluprácu.

 • Inšpiratívny a úprimný rozhovor s naším bývalým študentom a terajším  učiteľom slovenského jazyka PhDr. Stanislavom Kamenčíkom nájdete na portáli HLOHOVEC 24

   

 • POZDRAV Z LONDÝNA

  Od 8.februára 2015 sa 15 žiakov našej školy zúčastňuje dvojtýždňovej zahraničnej praxe v metropole Veľkej Británie. Vďaka finančnému grantu, ktorý naša škola získala v projekte ERASMUS+, majú žiaci možnosť získavať skúsenosti v londýnskych firmách, zlepšovať si svoje jazykové zručnosti, spoznávať život v anglických rodinách i pamiatky Londýna. Pre ilustráciu pozrite fotky v galérii...

 • 49. ročník krajského kola súťaže žiakov SŠ v spracovaní informácií na počítači

  Absolútnymi favoritmi súťaže žiakov SŠ v spracovaní informácií na počítači, ktorá sa konala dnes, 11. 02. 2015 v Obchodnej akadémii Senica, boli opäť naše dvojičky Branko a Danko Beňovičovci.V Senici sa zišli najtalentovanejší študenti Trnavského kraja z OA Veľký Meder, OA Trnava, OA Sereď, OA Senica, SOŠ Holíč a naši žiaci z OA Hlohovec. Súťažilo sa v troch disciplínach: 1. písanie na počítači, 2. úprava textu na počítači, 3. wordprocessing. 

  Naši chalani vynikajú vo dvoch disciplínach a to v 1. a 3. Opäť boli ich výkony excelentné, úžasné, obdivuhodné, jednoducho také, že tichému pozorovateľovi sa  pri sledovaní rýchlosti ich písania a ovládania klávesnice PC zastaví dych. 

  Dnes sú známe výsledky 1. disciplíny - písanie na počítači. Branko písal v desaťminútovom odpise rýchlosťou 553,5 čistých úderov za minútu.  Výkonom potvrdil, že favoritom bol právom a prinesol mu absolútne víťazstvo. Danko výkonom 494,3 čistých úderov za minútu tiež exceloval a na výsledkovej listine je tesne za Brankom, teda právom mu patrí 2. miesto. 

  Prvé a druhé miesto v 1. disciplíne teda opäť patrili našim žiakom, žiakom OA Hlohovec. 

  Výsledky 3. disciplíny - wordprocessing budú známe v priebehu nasledujúcich desiatich dní. Sme teda plní očakávania, ako sa chalanom darilo v tejto disciplíne. 

  Blahoželáme!

 • „4. B“ vs „English literature“

  29 skvelých prác vzniklo ako výsledok projektu „Európske a americké kultúrne dedičstvo“ v rámci hodín angličtiny v triede 4. B.

  Každý žiak 4. B triedy si mohol vybrať ľubovoľné dielo anglickej alebo americkej literatúry, ktoré ho nejakým spôsobom oslovilo a spracovať základné informácie o diele a autorovi čo najpríťažlivejším spôsobom.Summa summarum  výsledok (z obsahovej, jazykovej i výtvarnej stránky) bol často dych vyrážajúci. Ako napríklad práce Kristínky Orichovej, Dominiky Mucinovej, Branka Beňoviča, Daniela Beňoviča, Karin Kuchárikovej, Eriky Mečírovej a Terezky Marenčákovej, ktoré boli jednoducho „astonishing and breathtaking”:

          
   
          
   
   
   
 • “Book Spine Poetry Contest” o najlepšiu báseň v angličtine

  Žiaci 2. A (Klaudia Gabrišová, Adriána Kissová, Rebeka Ondrišová a Viktória Ondrusová) a žiaci 3. B (Eduard Kamendy, Nina Kelemenová, Lenka Pagáčová, Silvia Šándorová, Klára Šoková a Eva Rapantová) sa zapojili do súťaže vyhlásenej časopisom The Bridge, Friendship a online kníhkupectvom 11th Floor Books. Ako kreatívne a vtipne splnili úlohu, ktorou bolo  vytvorenie básne z názvov anglických kníh, môžete posúdiť i vy z niekoľkých vybraných ukážok ich „umeleckých diel“:

     

 • Ďaľšie úspechy našich športovcov

  Dňa 20. 01. 2015 sa uskutočnilo okresné kolo v basketbale chlapcov, kde sme suverénne vybojovali 1.miesto po jasných výsledkoch. Gymnázium sme porazili 21:13 a SOŠt 16:02.Dňa 22. 01. 2015 sme zase úspešne skončili na 1.mieste v hádzanej - chlapci aj dievčatá.

  V oboch športoch sme postúpili na Župnú olympiádu, ktorá sa uskutoční koncom apríla 2015.

  Dňa 28. 01. 2015 sa uskutočnilo okresné kolo v basketbale dievčat, kde sme obsadili veľmi pekné 2.miesto po tesnej prehre s Gymnáziom Hlohovec.

 • Skvelú reportáž o úspechu našich študentov si prečítajte na spravodajskom portáli HLOHOVEC 24


 • V treťom vydaní spoločného medzinárodného magazínu projektu COMENIUS nájdete okrem iného i pochvalné vyjadrenia na našu adresu týkajúce sa septembrovej návštevy našich zahraničných partnerov u nás v Hlohovci. Teší nás, že sme obstáli na výbornú!

 • Sme medzi najlepšími!

  Podľa rebríčka najkvalitnejších stredných odborných škôl vypracovaného Inštitútom pre ekonomické a sociálne reformy sa naša škola v Trnavskom samosprávnom kraji umiestnila na krásnom 7. mieste.

  V rámci hlohovských škôl je naše hodnotenie najlepšie (6,6)Pokiaľ sa  teda deviataci  ešte stále nerozhodli, kam po skončení základnej školy, ponúkame im možnosť štúdia na našej škole. V prípade záujmu ich kedykoľvek radi privítame  a osobne ich oboznámime s možnosťami a výhodami, ktoré im naša škola ponúka. Stačí prísť a následne sa rozhodnúť.

 • Vianočná akadémia

  Vianoce sa spájajú aj s odovzdávaním si darčekov, a tak sa každoročne na našej škole rozchádzame na vianočné prázdniny dobre naladení zábavným darčekom, ktorý si pripraví každá trieda.

  Tento rok tomu nebolo inak. Triedy nešetrili ani naše bránice, ani našu dušu. Oslovovali nás mnohokarými vinšami i slovami na zamyslenie... Učitelia však dostávajú aj iné pohladenia duše - žiakov, ktorí prichádzajú do školy, aj keď už nemusia. Vracajú sa ... prichádzajú iba tak, aby pozdravili svojich bývalých učiteľov, porozprávali sa s nimi a zaželali im krásne vianočné sviatky. Sme hrdí na to, že na našej škole takých máme...                                                                                                                                              pozri  fotoalbum vianočná akadémia 

 • EUROSCOLA ÚSPEŠNÁ !!!

  Ide sa do Štrasburgu! Snaha všetkých účastníkov projektu Euroscola bola korunovaná úspechom. Náš projekt sa dostal medzi osem najlepších škôl, ktoré za odmenu získali účasť 24 študentov na pracovnom dni Euroscola v Štrasburgu z čoho sa nesmierne tešíme.

  Neúnavná práca teda nekončí a čaká nás príprava na rokovania v pracovných skupinách a vychutnanie si zaslúženej odmeny. Naši študenti budú mať skvelú príležitosť zažiť si atmosféru Európskeho parlamentu na vlastnej koži. 

 • Clá, Intrastat - SK, tovar spoločenstva, Extrastat, colné režimy ...

  Toto všetko a mnohé ďalšie informácie boli predmetom prednášky, ktorá sa uskutočnila 10.12. 2014 pre našich tretiakov. Prednášajúcim bol npor. Miloš Schmidt z Colného úradu v Trnave.

  [Vedomosti získané v 2. ročníku na hodinách ekonomiky si zopakovali, prehĺbili a rozšírili. Tiež zistili, že poznatky získané v škole, sú potrebné aj pre prax, prednášajúci vedie takéto semináre aj pre podnikateľov. Dozvedeli sme sa aj perličky, že napr. nie celé územie EÚ je aj colným územím Spoločenstva, výnimkou je napr. Grónsko, Faerské ostrovy, Ceuta a Melilla atď. Colná oblasť prešla výraznými zmenami po vstupe SR do EÚ a aj v tejto oblasti života sme sa stali súčasťou Európskeho Spoločenstva.

 • Mikuláš pre seniorov

  5. 12. 2014

  Tak ako každý rok, aj tentokrát zavítal Mikuláš do domova sociálnych služieb Harmonia. A opäť neprišiel sám - zobral si na pomoc naše dve študentky: Luciu Jurčovú a Kristínu Froncovú, žiačky II. B triedy,

  ktoré v úlohe anjela a čerta rozdávali darčeky našim starším spoluobčanom v zariadeniach pre seniorov na Hollého a Pozdámskej ulici v Hlohovci. Táto milá udalosť bola plná úprimných prianí, dojatých tvárí a vrúcnych stisnutí rúk. Preto nezabúdajme ani v tento sviatočný čas na svojich starších blízkych a potešme ich svojou prítomnosťou a milým slovom, ktoré zohreje naše srdcia.

 • Diskusia s JUDr. Andrejom Králikom, LLC, PhD.

  25. novembra 2014 mali vybraní študenti našej školy spolu s Ing. Šilhárovou a Ing. Škodovou možnosť diskutovať o aktuálnom dianí v Európskej únii s JUDr. Andrejom Králikom, LLC, PhD., vedúcim tlačového a politického oddelenia Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.

  Jednou z hlavných úloh Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku je zlepšovať komunikáciu medzi inštitúciami Európskej únie a jej občanmi, preto sme veľmi radi, že JUDr. Králik prijal naše pozvanie.

 • Boli sme na Cypre

  Poslednou mobilitou projektu COMENIUS - Školské partnerstvá, do ktorého je spolu so školami v Anglicku, Poľsku, Belgicku a na Cypre zapojená  i naša škola, bola spoločná partnerská návšteva na treťom najväčšom ostrove v Stredozemnom mori - slnečnom Cypre. Naši študenti na medzinárodnom fóre v anglickom jazyku odprezentovali poznatky, ktoré získali pri spracovávaní hlavnej témy stretnutia, ktorou bola chudoba, jej príčiny, dôsledky a prejavy v jednotlivých krajinách Európy. Celý pobyt sa niesol v priateľskej a tvorivej atmosfére, spoznali sme  históriu i súčasnosť ostrova, ktorý bol pre svoju strategickú polohu v dejinách ťažko skúšaný. Okrem hlavného mesta Nicosie a prístavov Limasol a Pafos sme navštívili i viaceré archeologické náleziská z čias Rímskej ríše, povrchovú baňu na meď, mali sme možnosť ochutnávať miestne špeciality, ale hlavne spoznávať nových ľudí a vymieňať si skúsenosti a poznatky so svojimi partnermi. Nezabudnuteľným bol pre všetkých kultúrny večer, na ktorom naši študenti doslova zahviezdili v krojoch z nášho regiónu.  Celá mobilita bola, tak ako vždy, hradená z prostriedkov Európske komisie. Vo fotogalérii nájdete fotografie, ktoré vám celý pobyt priblížia.

 • VII. ročník ZAV ZVOLEN - ... a opäť naše dvojičky vyhrali

  24. 11. - 25. 11. 2014 sa žiaci z 21 stredných škôl z celého Slovenska stretli na VII. ročníku ZAV Zvolen. Organizátorkou súťaže bola Ing. Janka Borgulová. V škole vládla 

  veľmi príjemná a priateľská atmosféra, organizátori opäť pripravili a zabezpečili súťaž po technickej stránke na vysokej úrovni. Z každej školy mohli súťažiť iba dvaja žiaci a z toho vyplýva, že vo Zvolene reprezentovali Obchodnú akadémiu Hlohovec opäť naše najlepšie dvojičky - Branko a Danko Beňovičovci. Hoci sú to iba žiaci strednej školy, ich mená sú známe na celom Slovensku. Aké mali výsledky? 

  V bodovanom tréningu v dvojminútovkách v programe ZAV písal Branko rýchlosťou 572,6 čistých úderov za minútu a stal absolútnym favoritom súťaže. Ako druhé v poradí sa vynímalo Danielovo meno. Jeho rýchlosť bola 478,8 čistých úderov za minútu. 

  Súťaženie pokračovalo aj druhý deň. Žiaci písali dva odpisy. Jeden v programe ZAV - odpis z obrazovky a druhý bol odpis z papierovej predlohy. Ako sa darilo našim chalanom, ktorí tvorili zároveň družstvo Obchodnej akadémie Hlohovec? Fantasticky! Družstvo OA Hlohovec bolo opäť prvé. Ako sa im darilo jednotlivo? 

  Odpis z papierovej predlohy: 

  Branko Beňovič si obhájil prvé miesto a potvrdil, že je najlepší na Slovensku. Písal rýchlosťou 553,8 čistých úderov za minútu. Jeho dvojča Danko písal rýchlosťou 452,0 čistých úderov za minútu a s týmto výkonom sa umiestnil opäť hneď za Brankom, teda na 2. mieste. 

  Odpis z obrazovky: 

  1. miesto - Branko Beňovič - výkon 5541 hrubých úderov za 10 minút, 4 chyby, čo znamená po odpočítaní trestných bodov 534,1 čistých úderov za minútu

  4. miesto Danko Beňovič - výkon 4707 hrubých úderov za 10 minút. V tomto odpise urobil 16 chýb a teda po odpočítaní trestných bodov bola jeho rýchlosť 390,7 čistých úderov za minútu. 

  Práve v tomto odpise z obrazovky sa potvrdilo pravidlo, že písanie na počítači nie je jednoduché, ale naopak, je náročné a výkon pretekára do veľkej miery ovplyvňuje aj jeho psychická pohoda. Súťaž v písaní na počítači je možné porovnať so športovou disciplínou. Tiež vyžaduje talent, trpezlivosť, dlhé hodiny zodpovedného tréningu, na súťaži maximálnu psychickú pohodu, koncentráciu a schopnosť prispôsobiť sa podmienkam, v ktorých je súťaž organizovaná.  Chalanom srdečne blahoželáme a zároveň veríme, že objavíme aj ďalšie talenty v tejto súťaži a preberú od nich štafetu. 

 • 1. kolo Generácie €uro

  Zapojili sme sa tiež do 1. kola súťaže Generácie €uro, medzinárodnej súťaže organizovanej Európskou centrálnou bankou, ktoré tiež prebiehalo ako kvíz elektronickou formou. Súťažné družstvo z 3.B Ivan Hollán, Eduard Kamendy, Lenka Pagáčová a Nina Kelemenová dosiahlo pomerne vysokú 90 % - nú úspešnosť. Veríme, že to bude stačiť na postup do veľmi náročného 2. kola, ktorej predmetom je esej o menovej politike, vrátane odporúčaných opatrení, vypracovaná na základe menovej a ekonomickej analýzy súčasného vývoja. S napätím budeme očakávať vyhlásenie postupujúcich tímov.

 • Súťažný deň úspešný

  Dňa 20. 11. 2014 sa študenti našej školy zúčastnili hneď dvoch súťaží. Najprv prebiehalo elektronické kolo Olympiády stredných škôl Trnavského samosprávneho kraja o Európskej únii. Súťažný tím zo 4.A v zložení Nikola Pátková, Natália Mesárošová, Simona Mikulášová a ako náhradníčka Nikola Dávideková obsadil v okrese Hlohovec 1. miesto a  v celkovom hodnotení všetkých škôl a okresov Trnavského samosprávneho kraja obsadil s plným počtom správnych odpovedí a časom 10:12 min. krásne 2. miesto, čím si vyslúžili postup do 2. kola súťaže za okres Hlohovec. Vedomosti získané aj vďaka Euroscole sme v tejto súťaži naozaj naplno využili. Blahoželáme a držíme palce 27.11. v Trnave!

   

   

 • Reportáž z nášho Dňa otvorených dverí

  Ak ste ešte nevideli reportáž z Dňa otvorených dverí v Obchodnej akadémii Hlohovec, ktorý bol spestrený návštevou našich zahraničných partnerov z projektu COMENIUS, tak si ju pozrite v archíve Hlohovskej televízie: http://www.hcregion.sk/hcregion.php?lng=sk&docid=155&adr=201410_42_den_otv_dveri_oa

strana:

Novinky

Kontakt

 • Obchodná akadémia, Tehelná 4, Hlohovec
  Tehelná 4, 920 01 Hlohovec
 • Sekretariát: 033/7301640
  Riaditeľka : 033/7320584
  Zástupkyňa RŠ: 033/7421427
  Hospodársky úsek: 033/7320576
  Jedáleň: 033/7301499
  Mail: oahc@zupa-tt.sk
  Web: www.oahlohovec.edupage.sk

Fotogaléria